Tniemy LASEREM i wodą

PROJEKTUJEMY

Realizujemy Twoje pomysły

Laser do cięcia
Cięcie laserem

Wycinanie laserowe Warszawa i laserowe cięcie blach

Naszą podstawową usługą jest cięcie laserowe, które oferujemy naszym Klientom z województwa mazowieckiego, województw ościennych, jak również z terenu całej Polski. Zaletą wycinania laserowego jest duża precyzja oraz możliwość wykonywania skomplikowanych wzorów przy zachowaniu jakości detali. Detale po obróbce laserowej nie wymagają w większości przypadków dalszej obróbki.

Jesteśmy w stanie obrabiać następujące materiały o maksymalnych rozmiarach 3000 x 1500 mm:

  • Cięcie stali węglowej od 0.4 mm do 30 mm
  • Cięcie stali nierdzewnej i kwasoodpornej od 0.4 mm do 15 mm
  • Cięcie aluminium od 0.5 mm do 12 mm
  • Cięcie drewna lub materiałów drewnopochodnych (płyta wiórowa, MDF, OSB itp.) od 2 mm do 50 mm
  • Cięcie poliwęglanu
  • Cięcie plexi

Ponadto w naszej ofercie mamy możliwość wycinania profili na laser w tubie.

Profesjonalne wycinanie laserowe

Dlaczego warto postawić na cięcia laserowe? Przede wszystkim wycinanie laserowe w metalu umożliwia wykonywanie bardzo drobnych elementów z zachowaniem dużej tolerancji. Za pomocą laserowego cięcia blach można realizować zarówno duże projekty, jak również znacznie mniejsze gabarytowo detale. To sprawia, że cięcie laserem jest bardzo uniwersalną formą obróbki metali oraz materiałów drewnopochodnych czy tworzyw.

Precyzja cięcia laserowego

Cięcie laserowe to nowoczesna technologia, która zdobyła popularność dzięki wysokiej precyzji i szerokiemu zastosowaniu w przemyśle. Dużą zaletą cięć laserowych jest to, że umożliwiają realizację skomplikowanych elementów, a przy tym są one wykonane bardzo precyzyjnie, bez odkształceń na detalach, a krawędzie nie wymagają dalszej obróbki. Źródło światła o wysokiej energii jest w stanie skupić się na bardzo małym obszarze, co umożliwia precyzyjne cięcie laserem różnych materiałów. Dzięki temu procesowi możliwe jest wycinanie m.in. w blasze, sklejce lub płycie plexi skomplikowanych kształtów i wzorów, które są nieosiągalne dla tradycyjnych metod cięcia.

Jest kilka czynników wpływających na precyzję cięcia laserowego, jednakże najważniejsze to indywidualne właściwości materiału poddawanego obróbce oraz ustawienia lasera. Właściwości materiału, takie jak twardość, grubość czy rodzaj powierzchni, mają bezpośredni wpływ na jakość cięcia laserem. Twardsze materiały mogą wymagać większej mocy lasera, podczas gdy cieńsze mogą być wrażliwe na przegrzewanie. Na precyzję wpływają więc ustawienia lasera, takie jak moc, prędkość cięcia czy długość fali. Dobór odpowiednich parametrów jest kluczowy dla uzyskania optymalnych rezultatów obróbki, dlatego pod tym względem istotne jest doświadczenie operatora realizującego zlecenie.

Uniwersalność technologii cięcia laserowego

Technologia cięcia laserowego umożliwia precyzyjną obróbkę materiałów, co jest jej niewątpliwie ważną, lecz nie jedyną zaletą. Laser jest powszechnie wykorzystywany do cięcia metali w postaci blach, ale także rur czy profili. Ponadto, obróbce tej podlega cała gama materiałów, np. stal węglowa, stal nierdzewna i kwasoodporna, aluminium, miedź i inne stopy metali. Uniwersalność w zastosowaniu tej technologii sięga jednak poza metale, obejmując także możliwość cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych, cięcia tworzyw sztucznych (np. akrylu, poliwęglanu czy plexi), jak również cięcia materiałów kompozytowych, gumy, skóry lub grubych tkanin.

Zastosowanie cięcia laserowego w praktyce

Wysoka precyzja oraz wszechstronność w zastosowaniu cięcia laserowego powodują, że jest to powszechna metoda obróbki, wykorzystywana w realizacji wielu różnych projektów. Z technologii cięcia czy też wycinania laserowego korzystają wszystkie możliwe branże przemysłu polskiego – od sektora reklamy, poprzez rzemiosło czy sztukę, po przemysł ciężki.

Doświadczenie w wycinaniu laserowym blach i innych materiałów

Rozwój technologii sprawia, że maszyny do cięcia laserowego stają się coraz bardziej zaawansowane i automatyczne. Jednakże, mimo dużego stopnia automatyzacji tego procesu obróbki, wciąż znaczenie dla pomyślnej realizacji projektów ma doświadczenie operatora sterującego pracą maszyny. Specjaliści firmy ARBO mają za sobą wiele lat pracy związanej z wycinaniem laserowym blach i innych materiałów, co pozwoliło nam na zdobycie cennego doświadczenia. Pracując z różnymi materiałami oraz realizując projekty o zróżnicowanym stopniu trudności, mamy solidną podstawę do stosowania tej technologii w praktyce, co przekłada się na efekty.